Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hafling u nás

9. 12. 2007

Hafling u nás

V České republice je evidováno přes 200 koní. Většina je jich zapsána od roku 1995 spolu s jejich chovateli v Českém svazu chovatelů haflingů. U nás se chová hafling ve dvou typech - lehkém a těžkém. Oba se od sebe liší mohutností, výškovými a šířkovými rozměry. Toho času existuje Řád plemenné knihy hafling.

K čelným chovatelům a dovozcům plemene patří ing. Pavel a Jiří Svobodovi z Ražic u Písku, propagátoři a funkcionáři Českého svazu chovatelů haflingů ing. arch. Jiří Trojan z Prahy a pan Zimmerhanzel z Chebu.

Tak toto je fotka ze Štětic, kde má právě stáje Ing. Jiří Svoboda. Pořádají se tam letní tábory, zimní tábory a různé akce s koněma plemene HAFLING. Loňský rok jsem tam byla s kamáradkamy a musím říct, že tam mají nádhernou krajinu a koníci ty byly naprosto klidní a pohodový. Za určitý poplatek si ve Štěticích můžete půjčit koně samozřejmě s instruktorem, ale řeknu vám, že se to rozhodně vyplatí se tam jet projet na těchto konících. Dám sem odkaz na jejich stránky a určitě se na ně koukněte třeba vás to upoutá a nakonec se rozhodnete se tam rozjet.Tak TADY máte odkaz na jejich webový stránky.