Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ohleduplně,ale důsledně

9. 12. 2007

Ohleduplně, ale důsledně

Co funguje už odmala, je navykání hříbat na různé hluky a ,,strašáky''. Předejdete tak stresům např. na výstavách, kde není o vylekaná a vynervovaná hříbata často nouze. Můžete tak doma hříbata pomalu seznamovat s různými věcmi - hodí se ledacos: traktorové gumy, balíky sena, dřevěné stěny, plachty, igelitky apod.

Je jedno, co chcete svého koníka naučit vždy musíte postupovat systematicky a promyšleně. Nezapomínejte dopřát hříběti dostatek času na to, aby nové poznatky vstřebalo. Je však důležité, abyste při vší ohleduplnosti trvali na svém - ovšem jen za předpokladu, že po hříběti požadujete jen to, co je schopno zvládnout. Zacházejte s hříbětem stejně, jako by se jednalo o dospělého koně a nenechejte mu projít věci, které by vám později komplikovaly další výcvik. Pozor si rovněž dejte na přílišné uplácení pamlsky, mohli byste si tak vychovat zdatného kapsáře. Jestliže hříbě tzv. přetáhnete, může se stát, že začne reagovat hystericky - potom je lepší vrátit se o krok zpět a lekci ukončit cvikem, který hříbě již bezpečně zvládá. Poté nechte hříběti pár dní pauzu. Tak nemá hříbě důvod získat k vám nedůvěru a vy zůstanete i nadále pánem situace. Jedna z nejdůležitějších věcí ve výcviku nejen hříběte, ale vůbec každého koně je pozitivní ukončení každé výcvikové lekce. Jedině tak zůstane kůň i nadále kladně motivován a vaše spolupráce se bude úspěšně vyvíjet.

A na závěr jedna rada: Pokud si myslíte, že výcvik hříběte nezvládnete, raději je nechte s kamarády na pastvě a pozdější výcvik přenechejte profesionálům - tím nic nezkazíte.

ZKRÁTKA A PROSTĚ PRO MĚ JSOU HŘÍBÁTKA NAPROSTÝM DAREM Z NEBES, KDYŽ SE NARODÍ JSOU TAK MALINCÍ A BEZBRANÍ SKORO JAKO PLYŠÁČCI, ALE KDYŽ VYROSTOU STANOU SE Z NICH POŘÁDNÍ ROŠŤÁCI...KTERÝ SI RÁDI HRAJÍ A TO S KÝM KOLIV A S ČÍM KOLIV....PROSTĚ NAPROSTO ÚŽASNÍ TVOROVÉ TY KONĚ A HLAVNĚ JEJICH FÁZE ŽIVOTA OD HŘÍBÁTKA AŽ PO OSTŘÍLENÉHO KONĚ, KTERÝ SE HNED TAK NĚČEHO NEZALEKNE!!!!! MÁM JE RÁDA!!!! : DDD

zdroj:www.blackpearles.blog.cz